Kompozitní snímky jsou výchozím zobrazením portálu. Případně je možné se do nich přepnout stisknutím ikony v levé liště portálu.
Základní ovládací panel kompozitních snímků vypadá takto:
Datum do: specifikuje datum, od kterého zpětně dochází k výběru satelitních snímků pro tvorbu složeného kompozitního snímku (výchozí hodnota je aktuální datum)
Dnů zpět: specifikuje kolik dnů zpětně bude použito pro tvorbu složeného kompozitního snímku (výchozí hodnota je 14). Např. když je Datum do 15.4.2020 a hodnota Dnů zpět 14, budou pro složení kompozitního snímku použity satelitní snímky nasnímané mezi 1.4. a 15.4.2020 (čím vyšší je číslo tím vyšší je pravděpodobnost, že získáte kompletní bezmračnou scénu).
Zdroj: Výběr satelitu, z kterého chceme čerpat data na výběr je v současnosti Sentinel 2 (výchozí hodnota) a Landsat 8.
Procento oblačnosti: Touto hodnotou můžeme omezit vliv oblačnosti na tvorbu kompozitního snímku (výchozí hodnota je 50 (interval 0 – 100):
-
-
-
- Čím vyšší je číslo, tím více satelitních snímků do výpočtu vstupuje. Zvyšuje se pravděpodobnost, že se na kompozitním snímku vyskytne oblačnost a zároveň se ve vysoce oblačných obdobích zvyšuje pravděpodobnost, že dostanu alespoň nějaká data.
-
-
- Nižší číslo - v případě období s nízkou oblačností zvyšuje pravděpodobnost, že získáme kompozitní snímek bez oblačnosti.
- Optimální snímek vždy vychází jako kombinace různých nastavení parametru Dnů zpět a Procento oblačnosti.
Zobrazení: viz. článek - Vegetační indexy – Zobrazení
Barevná paleta: viz. článek - Vizualizace map
Zobrazení snímku dle zvolených parametrů: stisknutím tlačítka v horní části zadávacího menu se v mapové části okna zobrazí požadovaný snímek: